Oct 24, 2012

In Vino Veritas..

Neviem či sa i Vy zvyknete zamýšľať, koľko nových vecí k nám prichádza zo zahraničia a ako veľmi sa nám snažia natlačiť do hláv, že len to zahraničné je to skvelé a "IN". Vedľa otvorili ďalší nákupný raj pre Bratislavčanov a keď som chcela ísť odniesť šaty na promócie do čistiarne, nemohla som sa predrať cez dav ľudí preskúmavajúcich nový lovecký a nákupný terén. Ako obvykle.. Až na to, že tentokrát ma to už nebavilo tak ako doposiaľ. Nechápte ma zle, nákupy nezavrhujem, (to aby ma niekto nechytil za slovo potom :) ale predsa len..
Začínam prichádzať na to, že i inými vecami sa dá žiť. (Áno, viem, klopete si na čelo, že "haló, ešte stále toto riešiš?") Nuž, píšem o tom, nemám chuť veľmi niečo riešiť, keďže som chorá:), ale aj tak mám chuť sa s Vami podeliť. 

Nedávno som totiž mala možnosť objaviť jeden svet.
Svet vo svete.

Malý, krásny, plný snov, chutí a vôní.
Svet milovníkov vína v jednej rodine.
Spoznala som rodinné vinárstvo Magula.
Pôvodne som šla na pečené gaštany a jesenné púšťanie šarkana, ale keď som zistila, čo jedna fajn rodinka dokáže povymýšľať, hneď som chcela vedieť viac.

Veď vidíte tu vervu, že áno?
Za sprievodu ochotného Vlada, ktorý so zápalom ale i trpezlivosťou vysvetľoval slečne degustátorke ako sa robí víno, v akých sudoch sa to skladuje, čo má na víno vplyv a čo nie, na čo si dávať pozor, a na čom zasa trvať som neprestávala nechápať.. A tak slečna radšej ochutnávala a opájala sa slovným výkladom, áno, aj vínom:), životom a tým, že snívajúci ľudia ešte nevymreli, ani tí, ktorí sa za tými snami neboja ísť, čo v dnešnej dobe a fakte, že žijeme na Slovensku nie je len tak hocičo. Založiť si rodinné vinárstvo nie je len tak.. Ale stojí to za to..

Viacerí chodievame na Dobrý trh. Na Malokarpatskú vínnu cestu. Na všetky možné jarmoky, akcie, kde predávajú šikovní kamoši alebo nekamoši. Chceme podporiť dobrú vec, ideme podporiť svojich. Možno je čas fakt odísť z Centralu a mestskej Bratislavy a začať chodiť do prírody. Stretávať ľudí pri ohni, pri pečených gaštanoch, pri pohári vína a farebných listoch. A čo keď sa ochladzuje? O to väčší dôvod na zahriatie sa. Pri víne.

No comments:

Post a Comment