Mar 26, 2013

Ako chutí Izrael #4.. Eilat

Aby sme si uzavreli kapitolu o Izraeli, ponúkam Vám ešte jeden náhľad do sveta mimo slovenskej reality, na kúsok zeme, ktorá hraničí z Egyptom a Jordánskom takmer na dohľad, na mestečko Eilat, kde sa ľudia chodia radi kúpať, najmä v lete. Izrael ako taký je pestrý a preto sa nečudujte, že sa oň bijú všetky národy. Môžete tam nájsť množstvo prírodných bohatstiev, púšť, zeleň, históriu, obchodné cesty a rozmanitosť kultúr. Okrem iného ešte tri moria, ktorých teplotu sme mali možnosť si vyskúšať i v zime. A v tom poslednom, červenom, to bolo fajn asi úplne najviac. 

Kto by sa predsa nechcel fotiť z delfínmi?


Alebo by ste možno niektorí uprednostnili radšej potápanie s nimi? (p.s. len pozor, možno uvidíte i to, čo nechcete vidieť, napríklad delfína, ktorý vykonáva svoje biologické potreby pod vodou :)


 Alebo  by Vás skôr zaujali gastronomické špecialitky?


Závisí od toho, aké by boli, však???  :)            Čo je však asi najpodstatnejšie, v tejto krajine si každý vie nájsť niečo pre seba.


 Zábavu, šport, oddych i prechádzky po prírode. A ak Vám stačí tá s morom, môžte vždy zájsť do púšte a užiť si chvíľku samoty a premýšľania.. Alebo iba obdivovania nad tým, aká márna je snaha človeka a aký rýchly je život jeho..  

Prosím myslite na to, robte niečo zmysluplné, niečo, za čo stojí naozaj žiť.
Aby ste na konci namiesto ľútosti cítili vďaku za život.


No comments:

Post a Comment