Dec 21, 2012

Sous Vide...

Neviem, či niekto z Vás toto slovné spojenie v živote počul, ale mne pri prvom raze napadlo iba moje obvyklé: "Dofrasa, ďalšie novoročné predsavzatie (rozumej prihlás sa konečne už na tú francúžštinu), ktoré by sa oplatilo dať do to-do listu vecí na ďalší rok.

Tak som sa teda nechala poučiť párom šikovných ľudí, ktorí túto techniku, a teraz hádajte čoho, používajú. Nebojte sa, nejdeme sa hrať na naťahovačku, koho to bude dlhšie baviť, Sous-Vide je prosím pekne, zrejme ani pre Vás nikdy nepočutá metóda varenia, pri ktorej varíte veci vo vákuových vreckách pri nízkej, presne stanovenej teplote. Takže francúzske okienko uzatváram tým, že to v preklade znamená vo vákuu. Zasa raz o niečo múdrejšia. 

Prvý raz som mala možnosť ochutnať na vínnej ceste steaky a vajíčka, šiši kombinácia, ale nie až také zlé prihliadnuc na množstvá vína. :) A keď som druhý krát videla kuchárske umenie v praxi, už mi nedá sa nepodeliť aspoň o vizuálny zážitok, pri ktorom Vy pomaly ochkáte, zapíjate divinu dobrým červeným vínom a ráno nemusíte vstávať :)

Tak Vám ponúkam na vizuálnu ochutnávku a inšpiráciu aspoň Vianočný recept. 


Dajte vedieť, čo si o tom myslíte.. :)

No comments:

Post a Comment